نکات مهم در طراحی سایت

نکات مهم در طراحی سایت

در این مقاله می خواهیم درباره نکات مهم در طراحی سایت که هر طراحی باید مد نظر قرارداده و به بهترین شیوه آنها را بهینه سازی کند توضیح دهیم.

اگر صاحب کسب و کار هستید، وب سایت شما کاملاً یکی از مهم ترین ابزارهایی است که برای به دست آوردن مشتریان و مشتریان بیشتر – و بهتر – دارید. بنابراین چه چیزی یک وب سایت خوب را از یک وب سایت بد یا یک وب سایت خوب را از یک وب سایت عالی جدا می کند؟ در اینجا 10 ویژگی وجود دارد که یک وب سایت عالی به آن نیاز دارد. چه آن ها را رعایت کنید و چه نکنید این نکات از قوانین اجرایی شرکت طراحی سایت زریان است:

1- منو

طراحی وب سایت باید به راحتی قابل پیمایش باشد و آیتم های منو باید به راحتی از هر صفحه قابل دسترسی باشد. بیننده باید همیشه دقیقا بداند که در کجای وب سایت قرار دارد و به راحتی به جایی که دوست دارد باشد دسترسی داشته باشد. نقشه سایت ایده بسیار خوبی است و در صورت وجود از آن استفاده خواهد شد. این امر ابتدایی به نظر می رسد اما اکثر وب سایت ها را می توان در این زمینه بهبود بخشید. به یاد داشته باشید، بین یک منوی خوب و یک منوی بدرد نخور، خط باریکی وجود دارد، بنابراین عملکرد شما باید ایده آل باشد.

2- طراحی بصری

انسان ها موجوداتی بصری گرا هستند و استفاده از گرافیک عالی راه خوبی برای جذاب تر کردن وب سایت شماست. وب سایت شما حدود 1/10 ثانیه برای تحت تاثیر قرار دادن بازدید کننده و مشتری بالقوه زمان دارد و به آنها اطلاع می دهد که وب سایت و تجارت شما قابل اعتماد و حرفه ای است. با این حال، مهم است که زیاده روی نکنید. اسکرول متن، انیمیشن، و مقدمه های فلش باید در طراحی وب خود به قدری استفاده شود که کاربر را تحت تاثیر قرار دهد و نه سرعت بارگذاری وب سایت را افزایش دهد.

3- محتوا

محتوا ستون فقرات وب سایت شما است. محتوای شما نه تنها نقش مهمی در قرارگیری وب سایت شما در رتبه بندی موتورهای جستجو دارد، بلکه دلیلی است که بیشتر بازدیدکنندگان در وهله اول به دنبال وب سایت شما هستند. متن وب سایت شما باید آموزنده، آسان برای خواندن و مختصر باشد. محتوای وب و کپی خوب فکر شده بیش از هر چیز دیگری برای جذاب، موثر و محبوب کردن طراحی سایت به شما کمک می کند.این مهمترین فاکتور در مجموعه نکات مهم در طراحی سایت است.
محتوا فقط به معنی نحوه ویرایش و نوشتن یک متن نیست بلکه نحوه نمایش آن در دستگاه های کاربران نیز هست برای مثال اندازه فونت ، محل و نحوه قرارگیری متن و رنگ متن در جذب کاربران بسیار اهمیت دارد.

4- کاربر پسند و فرندلی

مهم نیست که طراحی سایت شما چقدر آموزنده، زیبا و آسان برای استفاده باشد، بی فایده است اگر کاربر پسند نباشد. این مهم است که شرکت طراحی سایتی که قرار است طراحی سایت اختصاصی شما را انجام دهد وب سایت شما را متناسب با موضوع هدف شما ، عملکرد صحیح در تمامی مرورگرها ، پشتیبانی از حالت رسپانسیو و به طور کامل به سئو (بهینه سازی برای موتورهای جستجو) مسلط باشد. عوامل زیادی بر قرارگیری موتور جستجو و ظاهر بصری سایت شما تأثیر می گذارد، بنابراین مطمئن شوید که طراحان وب سایت شما کارهای خود را به خوبی می دانند.

5- تعامل

یک طراحی وب سایت واقعاً تاثیرگذار، بازدیدکنندگان شما را بلافاصله درگیر می کند و همچنان توجه آنها را از طریق هر صفحه به خود جلب کرده و آنها را تحت تأثیر قرار می دهد تا با شما تماس بگیرند. این کار “تبدیل بازدیدکننده به مشتری” نامیده می شود و احتمالاً هدف نهایی وب سایت شما هم همین است. باز هم، مرز باریکی بین «تعامل» و «ایجاد مزاحمت» با بازدیدکننده وجود دارد، بنابراین سطح تعامل هرگز نباید بیشتر از حد باشد.

6- دسترسی به اطلاعات

همه بازدیدکنندگان وب سایت شما علاقه مند نیستند، یا وقت کافی برای مطالعه کل سایت را ندارند. آنها ممکن است نیاز داشته باشند فقط به یک شماره تلفن یا آدرس، یا فقط به اطلاعات خاصی دسترسی داشته باشند. به همین دلیل، قرار دادن اطلاعات کلیدی در سایت به صورت ساده، در منطقه ای که به راحتی قابل دسترسی باشد، مهم است. همه ما این تجربه را داشته‌ایم که نمی‌توانیم برخی از اطلاعات مورد نیاز را در یک وب‌سایت پیدا کنیم، و نتیجه همیشه یک بازدیدکننده ناامید است. این تجربه در بهترین حالت آزاردهنده است و یک بازدیدکننده ناراضی برای مدت طولانی در سایت شما باقی نمی ماند و بعید است که بازگردد، و یا از شما خرید کند.

7- دسترسی ساده

یک وب‌سایت عالی آنچه را که بازدیدکننده شما فکر می‌کند پیش‌بینی می‌کند و مستقیماً نیازهای آن‌ها را برآورده می‌کند، و عناصر آن به‌گونه‌ای منطقی چیده شده‌اند که اگر یک بازدیدکننده در حال جستجوی یکی از محصولات یا خدمات شما در موتور جستجو یا فهرستی است که سایت شما در آن فهرست شده است پس از کلیک روی نام سایت شما مستقیماً با آنچه جستجو کرده است برسد نه اینکه آنها را مجبور به فیلتر کردن همه موارد کند.به یاد داشته باشید که کوتاه ترین فاصله بین دو نقطه یک خط مستقیم است.

8- برندسازی

وب سایت شما باید بازتاب مستقیم کسب و کار و برند شما باشد. بازدیدکننده شما باید فوراً یک ارتباط بصری بین لوگو، محتوا و عناصر سایت شما ایجاد کند. وب‌سایتی که این کار را انجام می‌دهد نه تنها به خاطره‌انگیز بودن برند شما کمک می‌کند، بلکه سطحی از اعتبار و تصویری بهتر از کسب‌وکار کلی شما را در ذهن مشتری به جای می گذارد.

9- زمان اجرا

یکی از مهمترین نکات در مجموعه نکات طراحی سایت “زمان اجرا” است و شرکت طراحی سایت که زمان تکمیل وب‌سایت شما به طور غیرعادی طول دهد، برای این دوره مناسب است. زیرا که هرچه تکمیل وب سایت بیشتر طول بکشد، کسب و کار و ارزش بیشتری از دست می دهید و مشتریانی که ممکن است اکنون محصول شما را در اینترنت جستجو کنند دیگر مشتری شما نیستند و هرچه تعداد رقبا بیشتر باشد کسب درآمد برای شما سختر است پس همین امروز کسب و کار خود را اینترنتی کنید.

10- ارائه ابزارهای مورد نیاز

وب سایت شما می تواند مهم ترین تولید کننده مشتری باشد که کسب و کار شما می تواند داشته باشد، و باید تاکید اصلی را بر جذب مشتریان جدید و ارائه خدمات اضافی به مشتریان فعلی از طریق افزایش آگاهی از تمام خدماتی که ارائه می دهید، داشته باشد. ارائه ابزارهای مورد نیاز برای انجام تجارت با شما به روشی آسان و لذت بخش، نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری وب سایت شما را افزایش می دهد و موفقیتی را برای شما به ارمغان می آورد.
پس سعی کنید شرکتی را انتخاب کنید که بهترین و کاملترین ابزارها را در اختیار شما قرار دهد.

11- پشتیبانی

همه وب سایت ها در طول زمان نیاز به بروزرسانی و آپدیت دارند و یا حتی نیاز به تغییرات که همه آن ها باید توسط شرکت طراحی سایتی که کار خود را به آن سپرده اید انجام دهد پس می توان گفت که پشتیبانی مهمترین اصل در مجموعه نکات مهم طراحی سایت است.
شرکتی که پس از طراحی نیز جوابگوی سوالات و نیازهای شما باشد بهترین گزینه برای شما است.

چرا شرکت طراحی سایت زریان؟
نکات مهم طراحی سایت ذکر شده در بالا حاصل سال ها تجربه شرکت زریان است و این قوانین توسط طراحان ما به صورت کامل اجرا می شوند در ضمن تمامی ابزارهای مورد نیاز برای طراحی سایت را ما به صورت رایگان در اختیار شما می گذاریم.
برای پشتیبانی محصولاتمان نیز می توانید از مشتریان جدید و قدیمی درباره زریان سوال بفرمایید.

نویسنده

وب سایت: https://zeryan.ir

زانیار حسنی هستم 8 سال است که در شرکت نرم افزاری زریان مشغول به کارم ، علاقه مند و توسعه دهنده وردپرس ، لاراول ، نود جی اس و پایتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان